Pittsburgh v čele s Vokounem znovu porazil Ottawu a je krok od postupu do semifinále Pittsburgh-Ottawa 7:3

23.05.2013 19:57

Pittsburgh-Ottawa 7:3

Stav série: 3:1

Už ve třetí minutě ujel obraně Milan Michálek a parádně zakončil pod horní růžek Vokounovi branky.V první třetině ještě srovnal skore Neal , ale v 17.minutě vrátil senátorům vedení Turris.Druhá třetina ale patřila Pitsburghu , kterou řídil hlavně obránce tučňáků Letang se čtyřmi asistencemi byl vyhlášen první hvězdou zápasu.Až gol Alfredssona v 55.minutě snížil porážku alespoň na 7:3, a tak je Ottawa krok od vyřazení.

Branky: 3. M. Michálek, 17. Turris, 55. Alfredsson - 15. a 42. J. Neal, 22. a 50. Iginla, 22. Kunitz, 49. Dupuis, 49. Crosby. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celé utkání, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 33:42. Diváci: 20.500. Stav série: 1:3