Češi sice prohráli s Kanadou , za svoje výkony se však nemusejí vůbec stydět Česko-Kanada 1:2

12.05.2013 11:33

Arnd Wiegmann, Reuters

Češi po skvělém výkonu prohráli zápas s Kanadou.Češi byli jak vyměněný od začátku hráli skvělý hokej , první však skorovali Kanaďané . Ve 12.minutě se trefil Simmonds a dostal tak Kanadu do vedení.v 18.minutě však díky aktivitě srovnal Koukal po Hanzalově střele.Ve druhé třetině měl na hokejce vedoucí trefu Kovář , před bránou mu však zablokoval hokejku  Harrison takže se skore nezměnilo.Ve třetí třetině projel rozjetý Skinner celé hřiště až za Pavelcovu bránu nikým nepokrytý jí objel a zasunul puk za Pavelce.Češi se hnali za vyrovnáním , avšak je zbrzdily fauly Šmída a Nakládala.

Posledních 50 sekund zkusili hru bez brankáře.Kanaďané si už ale vedení pohlídali a Češi prohráli po těsném výsledku.Další zápas proti Norům bude přímý boj o čtvrtfinále.Tentokrát už i se Židlickým a Plekancem.

Branky a nahrávky: 12. Simmonds (E. Staal, Robidas), 47. Skinner (Smith) - 18. Koukal (Hanzal, Hejda). Rozhodčí: Morg. Johansson, Vinnerborg (oba Švéd.) - Schrader (Něm.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 2:7, navíc Scheen (Kan.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6117.

Kanada: Smith - Schenn, Campbell, Robidas, Hamhuis, Schultz, Harrison, Brodie, Dillon - Simmonds, E. Staal, Read - Ladd, Giroux, Stamkos - Eberle, Duchene, Hall - O'Reilly, Skinner, J. Staal. Trenér: Lindy Ruff.

ČR: Pavelec - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Voráček, Hertl, Hudler - Irgl, Novotný, Hubáček - Fleischmann, Jan Kovář, Tlustý - Vrbata, Hanzal, Koukal. Trenér: Alois Hadamczik.