Češi rozstříleli Nory a zahrají si o semifinále se Švýcari! Česko-Norsko 7:0

14.05.2013 22:00

Vít Šimánek, ČTK

Češi se konečně zvedli a fungovala jim koncovka.Dekasovali Nory a jdou do čtvrtfinále! Plekanec řídil veledůležitou výhru.Již ve 2.minutě se po Plekancově přihrávce premierově trefil Fleischmann.Češi hráli vlastně celý zápas přesilovku . Prakticky nepouštěli Nory do větší šance a v 8.minutě po podobné akci obou aktérů poslal do dvoubrankového vedení Fleischmann.Po Plekancově vyhrané buly okamžitě vystartoval Tlustý a po skvělé spolupráci s Plekancem prostřelil Haugena.Ten byl nucen odjet na střídačku a vystřídal ho Volden.Ve druhé třetině špatně rozehrál a Hanzal dopravil puk do prázdné branky.Od třetí třetiny se místo Hertla dostal na led i Tenkrát.V polovině poslední třetiny však Pavelce zachránila tyčka , z protiútoku však zaútočil Vrbata a dostal čechy do vedení 6:0.Za devatenáct sekund dokonal debakl Irgl a češi slavili postup do čtvrtfinále.

Branky a nahrávky: 2. Fleischmann (Plekanec), 8. Fleischmann (Plekanec, Tlustý), 12. Tlustý (Plekanec), 28. Hanzal (Voráček, Hudler), 40. Z. Michálek (Šmíd, Hubáček), 54. Vrbata (Hanzal), 54. Irgl (Novotný, Hubáček). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Morg. Johansson - Dahmen (oba Švéd.), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 2769.

ČR: Pavelec (54. Francouz) - Židlický, Čáslava, Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Kutlák - Fleischmann, Plekanec, Tlustý - Voráček, Hertl (41. Tenkrát), Hudler - Vrbata, Hanzal, Koukal - Irgl, Novotný, Hubáček. Trenér: Alois Hadamczik.

Norsko: Haugen (13. Volden) - Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Ödegaard, Forsberg - Röymark, Hansen, Skröder - Holtet, K. A. Olimb, Thoresen - M. Olimb, Bastiansen, Roest - Martinsen, Spets, Ask. Trenér: Roy Johansen.