Češi podruhé prohráli! Proti Švýcarsku opět nefungovala koncovka. Česko-Švýcarsko 2:5

06.05.2013 08:05

Arnd Wiegmann, Reuters

Češi ze začátku tlačili, Více se tlačit do branky a častější střelbu žádal kouč Alois Hadamczik po svých svěřencích a ti si jeho slova snažili vzít k srdci. Na gólmana Berru v úvodu pálili ze všech pozic.Avšak první trefu zaznamenali švýcaři v 18 minutě se trefil z breaku Ambühl.Na 2:0 zvyšoval v 27 minutě Niederreiter a s čechy to vypadalo špatně.Dvougolové manko ale smazal Hudler nejdříve ve 34.minutě v početní výhodě a poté těsně před odezněním druhé sirény hlavně díky své důraznosti v předbrankovém prostoru po Irglově nahození.Na začátku druhé třetiny mohl Hudler přidat Hatrick , kotouč se mu ale zamotal mezi brusle.Z dorážky však dorazil puk za Salákova záda Moser.V 54.minutě zvyšoval dvoubrankový náskok Bodennman.Tři minuty před koncem Češi zkusili hru bez brankáře . Velký tlak ale čechům gol nepřinesl , 40 sekund před koncem čechům utekl kotouč a do prázdné branky dopravil puk Suri.Švýcaři si tak připisují další výhru nad favoritem.

Branky a nahrávky: 18. Ambühl (Gardner, Josi), 27. Niederreiter (M. Plüss, Moser), 46. Moser (M. Plüss), 54. Bodenmann (Hollenstein, Cunti), 60. Suri (Vauclair) - 34. Hudler (Tlustý, Voráček), 40. Hudler (Irgl). Rozhodčí: Croft (Kan.), Rönn - Suominen (oba Fin.), Woodworth (USA). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 3537.

Švýcarsko: Berra - Seger, Vauclair, Josi, Von Gunten, Blindenbacher, Furrer, Blum, Grossmann - Niederreiter, M. Plüss, Moser - Walker, Bieber, Traschler - Bodenmann, Cunti, Hollenstein - Gardner, Suri, Ambühl. Trenér: Sean Simpson.

ČR: Salák - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Voráček, Hudler, Tlustý - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Hertl, Jan Kovář (21. Vrána), Tenkrát - Irgl, Novotný, Hubáček. Trenér: Alois Hadamczik.