Češi nezvádli čtvrtfinálový zápas se Švýcary a na Mistrovství končí! Česko-Švýcarsko 1:2

16.05.2013 20:00

Ospalý a nedůrazný výkon v první třetině rozhodl! Hollenstein otevřel skore již v 6.minutě,když nešťastným způsobem dopravil bruslí do brány puk Židlický. V 34.minutě navýšil náskok na 2:0

Josi,když sražená střela od Irglovi hokejky změnila směr a dopadla až za Pavelcova záda..Čeští hokejisté se probrali a začali Švýcary tlačit.Naději vykřesal ve 46.minutě Kutlák,když prostřelil Gerbera.Češi měli obrovský tlak . v polovině třetí třetiny jel sám na branku Vrbata,jenomže mu ujel puk a vyrovnávací gol nepadl. Minutu před koncem odjel Pavelec z brány a Češi zkusili hru v šesti.Voráček ve velké šanci přestřelil a Češi po smolném zápase prohráli.

Arnd Wiegmann, Reuters

Branky a nahrávky: 46. Kutlák (Plekanec, Voráček) - 6. Hollenstein (Blindenbacher, Suri), 34. Josi (Gardner, Diaz). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Vinnerborg - Dahmen (oba Švéd.), Schrader (Něm.). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 2237.

ČR: Pavelec - Židlický, Čáslava, Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Kutlák - Fleischmann, Plekanec, Tlustý - Voráček, Hertl, Hudler - Vrbata, Hanzal, Koukal (41. Tenkrát) - Irgl, Novotný, Hubáček. Trenér: Alois Hadamczik

Švýcarsko: Gerber - Seger, Vauclair, Furrer, Blindenbacher, Diaz, Josi, Von Gunten - Niederreiter, M. Plüss, Moser - Bieber, Traschler, Walker - Gardner, Suri, Ambühl - Bodenmann, Cunti, Hollenstein. Trenér: Sean Simpson.